Komputery naszą pasją!

Newsy, Płyty główne

Z490 GIGABYTE – wyciekły zdjęcia płyt głównych

aours master

Zdjęcia najnowszych płyt głównych pod nowe procesory Intela zalewają ostatnio Internet. Najpierw widzieliśmy te od MSI, a później produkty Asusa. Teraz przyszła pora na płyty Z490 GIGABYTE. Zobaczcie co nowego przygotował dla nas tajwański gigant.

PCIe 4.0 na chipsecie Z490?

Każda z nich jest oparta na nowym sockecie LGA1200. Jedną z najważniejszych cech niektórych płyt jest kompatybilność z PCIe 4.0. Jednak standard ten będzie działał tylko z procesorami Rocket Lake 11. generacji, o których na razie nie wiemy za dużo. Niestety na tych płytach nie będzie działać PCIe gen 4.0 z zainstalowaną jednostką Comet Lake.

Z490 Gigabyte tabelka

Asortyment płyt głównych Z490 firmy GIGABYTE jest ogromny, bo składa się aż z 14 jednostek, z czego 8 znajduje się w popularnej serii gier AORUS. Stawkę rozpoczyna Z490 Xtreme WaterForce, wraz z dołączonym monoblokiem chłodzącym procesor i sekcje zasilania, a zaraz po nim jest jego bliźniak, który już nie posiada chłodzenia wodnego. Kolejny to AORUS Z490 Master wraz z porządnym żeberkowanym radiatorem, idealna propozycja dla entuzjastów OC. Dalej mamy AORUS Z490 Ultra oraz AORUS Z490 PRO o wyglądzie podobnym do Master, ale z mniejszym radiatorem. Pozostałe są wymienione w powyższej tabelce.

Aorus Z490 master
z490 Aorus master
z490 Aorus ultra
z490 Aorus pro ax

Źródła: VideoCardz