Komputery naszą pasją!

Newsy, Płyty główne

Kolejne płyty Z490 – tym razem od ASUS ROG

Republic of Gamers

Z dnia na dzień otrzymujemy coraz więcej zdjęć nowych płyt głównych pod chipset Z490. Pierwsze widzieliśmy te od MSI, które możecie obejrzeć tutaj. Teraz zajmiemy się płytami Z490 od firmy Asus. Są to modele Republic of Gamers (ROG) Maximus XII, które zapewne będą jednymi z najdroższych mobasów w ofercie tajwańskiego giganta.

Co przygotował dla nas Asus?

Zestaw składa się z 5 imponujących jednostek: ROG Maximus XII Extreme i Extreme Glacial (M12E); ROG Maximus XII Formula (M12F), ROG Maximus XII Hero WiFi (M12H) i ROG Maximus XII Apex (M12A). Maximus XII Extreme posiada 16-fazową sekcje zasilania (VRM), przeznaczoną dla największych entuzjastów komputerowych. Obejmuje obsługę Thunderbolt 3 i 10 GbE. Płyta główna o nazwie Formula to podstawa dla overclockerów z rozbudowanymi układami chłodzenia cieczą. Niestety nie posiada złącza Thunderbolt tak jak poprzednik.

Asus ROG Maximus z490

Maximus XII Hero (WiFi) posiada 8-warstwowe PCB, tak jak Extreme i Formula; oraz połączenie sieci 5 GbE i 1 GbE. Natomiast Apex jest wyposażony w 6-warstwową płytkę drukowaną, pojedyncze połączenie 2,5 GbE, ale ma dość podobną budowę VRM do Extreme. Niestety nic nie wiadomo o cenach, ale patrząc na to jak wyglądają płyty główne, będzie to dość wysoka cena.

z490 asus

Źródła: VideoCardz