Komputery naszą pasją!

Chłodzenia, Newsy

SilentiumPC Spartan 4 MAX EVO ARGB – nowe chłodzenie

SilentiumPC znów odświeża kolejne swoje produkty, dodając do nich podświetlenie ARGB. Teraz przyszła pora na jedno z najpopularniejszych tanich chłodzeń polskiej firmy. Mowa tu o Spartanie 3. SPC przedstawił dziś Spartan 4 MAX EVO ARGB.

Co nowego wprowadził Spartan 4?

Nie wiele się zmieniło w nowym chłodzeniu. Posiada aluminiowy radiator, który jest niezmieniony w stosunku do Spartan 3. Jego konstrukcja obejmuje trzy miedziane rury cieplne o grubości 6 mm, które stykają się bezpośrednio z procesorem. Za to zmienił się wentylator. Aktywną część chłodzenia stanowi Pulsar HP 120 mm ARGB, który zastępuję 100 mm Sigmę Pro.

Spartan 4 MAX EVO

Cały wentylator został wykonany z półprzeźroczystego białego plastiku i posiada łożysko hydrauliczne. Na wirniku znajdują się ledy ARGB, które rozświetlają białe łopatki. Prędkość obrotowa może osiągnąć 1600 RPM. Od niego wychodzą dwa złącza: 4-pinowe (PWM) i 3-pinowe (ARGB). To drugie możemy podłączyć do płyty głównej i sterować oświetleniem za pomocą wbudowanego oprogramowania. Po zamontowaniu wentylatora, Spartan 4 MAX EVO ARGB ma wymiary 143 mm x 124 mm x 71 mm i waży 497 g. Producent ocenia jego TDP na 125 W. Wśród obsługiwanych typów gniazd procesorów znajdują się LGA1200, LGA115x i AM4. SilentiumPC nie ujawnił jeszcze cen.

Spartan 4 MAX EVO
Spartan 4 MAX EVO
Spartan 4 MAX EVO
Spartan 4 MAX EVO

Źródła: SilentiumPC