Komputery naszą pasją!

Newsy, Procesory

Nowe procesory od Intela tylko dla laptopów?

Od jak dawna słyszymy o nowych procesorach od Intela? Już od tamtego roku mamy wiele przecieków dotyczących procesorów 10-generacji. Wiemy tylko, że niebiescy planują wypuścić jedynie jednostki do laptopów. No przynajmniej na razie. Ostatnio do sieci wyciekły informacje o domniemanej specyfikacji nowych procesorów, które mają się pojawić w najbliższej przyszłości.

Slajdy wyglądają na dość oficjalnie, a z nich dowiadujemy się dosyć sporo o nadchodzących jednostkach. Moją uwagę przykuł procesor z serii i9, rzadko spotykany w laptopach. Będzie miał częstotliwość na poziomie 2,4 GHz, a będzie boostował na jednym rdzeniu aż do 5,3 GHz. Do tego posiada 8 rdzeni i 16 wątków, a TDP wynosi 45 W. Dodatkowo będzie miał odblokowany mnożnik z możliwością OC. Ciekawy jestem jak to będzie wyglądało w laptopie. Może producenci zastosują nowe rozwiązania w przypadku chłodzenia? Zobaczymy wkrótce.

Linia i7 będzie nieco myląca, ponieważ i7-10875H będzie miał 8 rdzeni i 16 wątków, ale i7-10850H i i7-10750H będą miały 6 rdzeni i 12 wątków, więc różnice między modelami będą większe niż zwykle. Na końcu mamy procesory i5, które będą posiadały 4 rdzenie i 12 wątków.

Źródło: HD Tecnología