Komputery naszą pasją!

Laptopy, Newsy

Nowe laptopy od Razera

Razer przedstawia kolejną ewolucję laptopa do gier Razer Blade 15, wyposażonego w 8-rdzeniowy procesor Intel Core i7 10. generacji, procesory graficzne NVIDIA GeForce RTX SUPER oraz wyświetlacz 300 Hz, wszystkie umieszczone w charakterystycznej czarnej aluminiowej obudowie.

Blade 15 jest wyposażony w najnowsze procesory Intel Core 10. generacji, w tym 8-rdzeniowy i7-10875H – pierwszy 8-rdzeniowa jednostka w Razer Blade. Nowe procesory Intel Core 10. generacji osiągają jeszcze wyższy poziom wydajności w porównaniu do ostatniej generacji dzięki taktowaniu do 5,1 GHz i nawet 16 MB Intel Smart Cache. Zwiększona liczba rdzeni w połączeniu z niewiarygodnie szybką szybkością Turbo Boost oznacza szybszą kompilację, krótszy czas renderowania i ogólnie wyższe liczby FPS.

Laptop jest wyposażony w procesor graficzny NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER o konstrukcji Max-Q. Nowa seria procesorów graficznych RTX SUPER oferuje do 25% wyższą wydajność w porównaniu z oryginalnymi procesorami graficznymi RTX, z maksymalnie 8 GB pamięci GDDR6 o dużej przepustowości i większą liczbą rdzeni ray tracingu w celu uzyskania zaawansowanej wydajności ray tracingu w czasie rzeczywistym i szybszych klatek na sekundę przy wyższych ustawieniach w dzisiejsze najnowsze gry.

Blade 15 jest wyposażony w 15,6-calowy ekran Full HD z częstotliwością odświeżania do 300 Hz, co zapewnia jedwabiście gładki obraz i ostry jak brzytwa tekst. Wyświetlacz jest otoczony ultra cienkimi ramkami i ma matowe wykończenie, które zmniejsza odblaski. Laptop jest również dostępny z wyświetlaczem 4K OLED. Wyświetlacz 4K OLED pokrywa 100% przestrzeni kolorów DCI-P3 i jest dostępny zarówno w wersji dotykowej, jak i bezdotykowej.

Posiada porty USB 3.1 Gen 2 Type-A, port HDMI, port USB Type-C i port Thunderbolt 3 (USB-C). Wybrane modele Blade 15 obsługują ładowanie przez porty USB Type-C z ładowarką USB-C 20 V, na wypadek sytuacji awaryjnych, i niezwykle szybki czytnik kart UHS-III SD, dla tych, którzy potrzebują szybko przenieść pracę z jednego urządzenia do inne.

Zupełnie nowy Razer Blade 15 będzie dostępny w cenie 1 599,99 USD i będzie dostępny od maja w Razer.com oraz w innych krajach.

Źródło: Razer