Komputery naszą pasją!

Recenzje

Najlepsze słuchawki do gier online

sluchawki

Posiadanie dobrej jakości słuchawek gamingowych, to ważny element w życiu każdego gracza. Efekty dźwiękowe są obecnie nieodłącznym elementem każdej gry online. Nie chodzi tutaj wyłącznie o typowe zręcznościówki czy strzelanki, ale także gry z zakładami na prawdziwe pieniądze. Publikowane rankingi kasyn online, umożliwiają odszukanie stron z najbardziej ciekawymi i atrakcyjnym grami hazardowymi, dostępnymi w polskim internecie. Wiele z gier kasynowych posiada bardzo rozbudowane ścieżki dźwiękowe, które bardzo wpływają na jakość gry.

sluchawki-do-komputera

Nowoczesne słuchawki zapewniają nowatorskie rozwiązania, które pozwalają na oddanie realistycznych, głębokich dźwięków. Projektanci gier online zwracają szczególną uwagę na to, by stworzyć iluzję kierunku, z którego dochodzą poszczególne dźwięki, np. kroki, strzały czy eksplozje. Jak doskonale wiemy, wiedza o tym w jakim miejscu powstaje określony dźwięk, ma znacznie na przykład na polu walki i może decydować o ostatecznym zwycięstwie lub porażce w grze. Wysokiej jakości słuchawki gamingowe powinny także posiadać dobrej jakości mikrofon. Dzięki niemu komunikacja gracza z resztą zespołu biorącego udział w grze, jest niezakłócona i wszyscy mogą usłyszeć czyste, wyraźne dźwięki. Ważną cechą słuchawek jest także wygłuszenie, czyli izolacja akustyczna dźwięków i
ograniczenie ich jedynie do rozmiaru nauszników. Grube pianki i szczelnie przylegająca obudowa wokół małżowin usznych, nie tylko skutecznie niwelują odgłosy, które np. podczas nocnych rozgrywek mogą przeszkadzać innym domownikom, ale także wpływają na wygodę i komfort użytkownika. Oprócz aspektów związanych z samą jakością gry, przyszły nabywca powinien także zwrócić uwagę na sposób komunikacji z jednostką grającą i zasilanie. Musimy zdecydować o tym, czy powinny to być słuchawki z kablem, czy też bezprzewodowe. Profesjonalni gracze najchętniej wybierają słuchawki z kablem, gdyż słuchawki z USB wymagają częstego ładowania i tym samym, przerw w grze.

Logitech G332

Przewodowe słuchawki należą do najchętniej wybieranych wśród polskich graczy. Posiadany budżet ma oczywiście podstawowe znacznie, przy wyborze dobrego zestawu słuchawkowego. Niestety za kwotę poniżej 100 zł, nie znajdziemy idealnych słuchawek, które spełnią wszystkie wymienione powyżej cechy. W zestawie z mikrofonem można polecić produkt firmy Edifier K830. Nieco większy wybór czeka na wszystkich tych, którzy mogą na zakupy przeznaczyć około 250 zł. Zarówno słuchawki bardzo znanej szwajcarskiej firmy Logitech na przykład wersja G332, czy też HS50 Stereo innego potentata rynkowego Corsair, posiadają bardzo dobre parametry akustyczne. Jeśli gracz posiada nieco większy budżet, czeka na niego ogromny wybór świetnych zestawów. W Polskich sklepach internetowych za kwotę do 500 zł kupimy doskonałe słuchawki gamingowe. Warto pamiętać także o tym, że posiadanie dobrej jakości słuchawek nie gwarantuje doskonałej, wyjątkowej i idealnej jakości dźwięku. Aby móc wykorzystać w pełni potencjał, który posiada zakupiony zestaw, gracz musi zainwestować w samo źródło dźwięku, czyli komputerową kartę dźwiękową. Istotne by posiadała odpowiednio szeroki zakres przenoszenia dźwięków, wysokie współczynniki SNR, THD oraz głębię próbkowania. Ceny doskonałej jakości kart dźwiękowych zaczynają się od kwot powyżej 400 zł.