Komputery naszą pasją!

Newsy

Czym są dla nas gry komputerowe?

Świat wciąż pędzi do przodu. Podobnie jest z elektroniką i grami komputerowymi. Jeszcze tak niedawno były jedynie na płytkach czy nawet dyskietkach w słabej, dwuwymiarowej grafice, ale i tak sprawia użytkownikom od groma radości. Dlatego że nie znali niczego innego. Takie były początki. Potem zaczęło się to coraz bardziej rozwijać. Dochodziły nowe element, grafika stawała się coraz bardziej zaawansowana. Na początku na poziomie 2d, potem przeszła do 3d, z może już za chwilę będziemy grać w naszych komputerach w 4d. Świat i czas pokaże. Gry też same w sobie zaczęły się rozwijać. Przestały to być jedynie wyścigówki i strzelanki. Gry zaczęły mieć konkretną fabułę, tak zwane questy, dzięki czemu moglibyśmy na długie godziny wciągać się w ten świat. Potem dochodziły kolejne element, możliwości, mogliśmy komunikować się z ludźmi z całego świata, razem z nimi przemierzać wirtualne krainy, walczyć, zawierać przyjaźnie. A to wszystko bez wychodzenia za próg swojego własnego pokoju. Niesamowite, jak bardzo świat się zmienił.

iem katowice

Młodzi ludzie coraz częściej wpadają w wir rozmaitych gier komputerowych. Stały się dla nich odskocznią od rzeczywistości i przyjemnym miejscem do poznawania nowych ludzi. Wielu rodziców widzi w nich jednak zagrożenie, najczęściej w postaci uzależnienia lub lekceważenia codziennych obowiązków. Czy jednak aby na pewno taki rodzaj rozrywki niesie za sobą jedynie negatywne skutki?
Stymulacja mózgu jest jedną z najczęściej wymienianych zalet gier, z pewnością pomaga rozwijać koordynację ręka-oko, a także wymaga od nas myślenia i skupienia. Gry komputerowe pozwalają również odnaleźć osoby o podobnych zainteresowaniach oraz uczą kooperacji między młodymi ludźmi, która później może przydać się nie tylko w szkole ale i pracy. Nie należy zapominać, że młode jak i starsze osoby potrzebują czasem ucieczki i możliwości odprężenia, co gry także oferują. Przykładowo każdy z nas chciał się pobawić i potestować różne opcje jakie daje nam gra. Takie coś daje nam komenda na wh, dzięki której możemy widzieć wszystkich przez ściany w csgo. Oczywiście takie coś jest dozwolone tylko w grze lokalnej ze znajomymi, a nie na oficjalnych serwerach.
Warto jednak brać sobie do serca uwagi bliskich – być może czasem naprawdę zbyt dużo czasu spędzamy przed komputerem. Jeśli jednak korzystamy z możliwości gier z rozwagą, zazwyczaj nie powinny przynosić negatywnych aspektów, a mogą pomóc nam się rozwinąć.