Komputery naszą pasją!

Newsy, Zasilacze

Corsair wycofuje swoje zasilacze serii SF

corsairl ogo

Zasilacze Corsair serii SF od bardzo dawna są częścią oferty firmy zaprojektowanej tak, aby zadowolić osoby, które lubią małe rozmiary podzespołów. Dzisiaj amerykańska firma ogłosiła, że będzie powoli wycofywać niektóre modele. Posiadacze tych wersji otrzymają zamiennik, oczywiście z bezpłatną przesyłką.

Dlaczego wycofują Corsair SF?

Corsair oznajmia: „W ostatnim czasie zidentyfikowaliśmy wyższe niż normalne stawki RMA w naszej rodzinie małych zasilaczy SF. Po dokładnym dochodzeniu znaleźliśmy potencjalny problem, który może pojawić się, gdy zasilacz zostanie narażony na połączenie zarówno wysokich temperatur, jak i wysokiej wilgotności. Niestety może to spowodować awarię zasilacza. Problem ten potencjalnie dotyczy jednostek o kodach partii od 194448xx do 201148xx, wyprodukowanych w okresie od października 2019 r. do marca 2020 r.”

Corsair

Jednak problem znajduję się tylko w części zasilającej AC a nie w DC współpracującej z komponentami PC, więc Corsair oznajmia, że wszystkie komponenty są bezpieczne, nawet w przypadku awarii zasilacza. Jeśli posiadasz tą jednostkę i chcesz ją zamienić to powinieneś zajrzeć tutaj.

Źródła: Corsair