Komputery naszą pasją!

Newsy, Płyty główne

B460 od MSI dostępne pod koniec maja

Msi B460 Tomahawk

Wczoraj pojawiły się testy i recenzje nowych procesorów Comet Lake-S. Trzeba przyznać, że poprawiono wydajność względem 9. generacji. Są lepsze w grach i doganiają Ryzeny w niektórych programach. Jednak cena pozostawia wiele do życznia. Ale dziś porozmawiamy o czymś innym. Wraz z tymi jednostkami zostały wprowadzone nowe płyty główne Z490. Niestety najtańsze modele kosztują około 800 złotych. Ale co z chipsetem B460? Otóż firma MSI zamierza wprowadzić owe mobasy pod koniec maja.

Jakie płyty B460 zostaną wprowadzone?

MSI zamierza wprowadzić 4 modele serii MAG. Do jego oferty należą MAG B460 TOMAHAWK w rozmiarze ATX i trzy modele mATX, w tym MAG B460M MORTAR, MAG B460M MORTAR WIFI i MAG B460M BAZOOKA.

MSI B460 models

MAG B460 TOMAHAWK jest wyposażony w MSI Extended Heatsink Design, który jest dobrze przygotowany na potencjalny wzrost temperatury. Ogólnie cała płyta posiada jeden wielki radiator. Posiada układ kontrolera ASMedia 3241, który zapewnia prędkość transferu do 20 Gb / s ze złączem typu C. Natomiast w rozmiarze mATX MSI oferuje trzy opcje, w tym MORTAR, MORTAR WIFI i BAZOOKA. Wszystkie modele posiadają rozbudowany radiator, cyfrowy PWM z Core Boost i DDR4 Boost. Ponadto MAG B460M MORTAR WIFI jest wyposażony w najnowsze rozwiązanie Intel WIFI 6, oferujące prędkość 2,4 Gb/s. Płyty główne MSI MAG B460 będą dostępne pod koniec maja.  Po więcej informacji zapraszam na stronę MSI.

msi b460m mortar

Źródła: MSI